Ekologiczne sprzątanie 


 czy może być tańsze?

Ekologiczne sprzątanie
biur i obiektów

Eko Fresh Facility - ekologiczne sprzątanie firm - dlaczego warto?

We Fresh Facility stawiamy sobie za cel wykonania usług porządkowych w duchu zrównoważonego rozwoju. Współpracujemy z odpowiednimi dostawcami w zakresie ekologicznych środków czyszczących oraz sprzętu, zużywającego mniej wody i chemii.

Odpowiedzialność za ochronę środowiska obejmują ekologicznie zachowania pracowników w każdym miejscu pracy w ramach wykonywanych obowiązków. Edukacja personelu to tylko jeden sposób na ekologiczne sprzątanie biur. W ekologicznej usłudze utrzymania czystości liczą się eco praktyki i środki czystości odpowiednio dobrane do powierzchni w Twoim obiekcie.

esg

ESG w Fresh Facility

Aby dostosować usługę sprzątania biura do postulatów ESG (Environmental, Social and Governance), w pierwszej kolejności zadbaliśmy o to, aby wszystkie stosowane środki czystości były przyjazne dla środowiska. 

Jako firma sprzątająca pomagamy wdrażać firmom wszelkie procedury, które zapewnią, że zużyte materiały i środki czystości są właściwie segregowane i poddawane recyklingowi. Wdrożyliśmy także  procedury i środki ostrożności, które zapobiegają nadmiernemu zużyciu wody i energii. Kolejnym ważnym krokiem jest edukacja personelu, chcemy zapewnić, że osoby sprzątające są świadome ekologicznych aspektów swojej pracy. Ostatnim etapem w dostosowaniu usługi sprzątania biura do postulatów ESG jest wybieranie dostawców i dystrybutorów, którzy zapewniają produkty, które są zgodne z zasadami odpowiedzialnego biznesu. Dlatego współpracujemy z takimi markami jak Tork, Buzil czy iMop.

Nasze ekologiczne praktyki stosowane w sprzątaniu

Automatyczny system dozujący

Nakładka dozująca

Pompka dozująca

klaudia-o-300x300

KLAUDIA ORZECHOWSKA

Koordynator usług porządkowych, specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska, dba
o ekologiczne sprzątanie biur

„Jeżeli chodzi o ogólne zasady, to segregacja odpadów w biurze niczym nie różni się od tej, prowadzonej w domu. Ten sam sposób znakowania pojemników i obowiązujący 5-frakcyjny system selekcji sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z przestrzeganiem przyjętych ustaleń. Aby sortowanie w miejscu pracy było dla wszystkich zrozumiałe i przynosiło oczekiwane rezultaty, pomagamy w edukowaniu Twoich pracowników.”

Jakie środki czystości stosujemy w ekologicznym sprzątaniu firm?

Stawiamy na wiedzę, doświadczenie, technologię i dlatego stosujemy środki z certyfikatem ECOLABEL. Marką środków czystości z jakiej od lat głównie korzystamy to niemiecka firma Buzil, która od 110 lat opracowuje innowacyjne środki czyszczące.

Z długiej tradycji firmy wywodzi się dążenie do jak najlepszego połączenia ekologii i ekonomii. Rezultatem tej filozofii jest między innymi środki czystości ekologiczna edycja Planta®, którą stosujemy w przestrzeniach naszych klientów.

To ekologiczne środki opatrzone europejskim certyfikatem EcoLabel oraz wyróżnione za jakość i bezpieczeństwo przez Austriacki znak
ekologiczny.

Sprzątamy ekologicznie - oszczędzamy energię, wodę, prąd i środki

Wbrew powszechnej opinii, za ekologię nie musimy słono zapłacić. Na rozsądną cenę środków czystości wpływa filozofia marki Buzil oraz nasze ekologiczne praktyki. Nowe technologie pozwoliły obniżyć koszt ekologicznych środków czystości.  Dzięki temu koszt środków jest taki jak w przypadku klasycznej usługi sprzątania obiektów. Cena z pewnością Cię nie przerazi.
Dlaczego warto? Dodatkową korzyścią dla klienta jest obniżenie rachunków za wodę i energie elektryczną. Ekologiczne środki są bezpieczne dla planety, naszego zdrowia ale również dla naszego portfela. Usługa utrzymania czystości, przy zastosowaniu środków czyszczących z certyfikatami może być tania i skuteczna. Sprzątanie w duchu zrównoważonego rozwoju to dla Ciebie czyste i bezpieczne biuro, a dla środowiska mniej zanieczyszczeń.

Chcesz mieć ekologiczne biuro? 

Skontaktuj się z nami, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą. Umów się na wizję lokalną, opowiemy Ci wszystko i sprawdzimy, co da się zrobić aby wprowadzić ekologiczne metody w Twoim obiekcie. 

Co oznaczają certyfikaty ekologiczne?

Ekologiczne sprzątanie firm

Wsparcie organizacji non-profit

las-na-zawsze-logo

Nasze cele. Dlaczego warto?

Postawiliśmy sobie za cel wsparcie polskich lasów poprzez zasadzenie 10 m2 za każdą podpisaną umowę.

Dzięki współpracy z Tobą realizujemy naszą misję posadzenia 10 000 m2 do 2030 roku.

Podpisujesz z nami umowę na sprzątanie abonamentowe, a my sadzimy las

1 umowa = 10m2 lasu

Jak to działa?

Wspieramy Fundację Las na Zawsze, której misją jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Fundacja sadzi lasy, które są najprostszym sposobem zapobiegania zmianom klimatycznym.

Fresh Facility wspiera świeże pomysły w trosce o naszą planetę. Świadcząc usługi czystościowe skupiamy się na optymalizacji procesów, tak aby używane przez nas środki chemiczne szkodziły jak najmniej. Dzięki współpracy z fundacją, przekazujemy darowiznę za każdego nowego klienta.

10 nowych klientów Fresh Facility to 100 m2 świeżego lasu. To nie tylko drzewa, ale cała bioróżnorodność – krzewy, rośliny, runa leśnego.

Jeden las to średnio 10m2, podpisując umowę sadzisz z nami Las na Zawsze! Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami 

Nasze zobowiązanie

0 m2
do 0 roku!

Michał Zawada
CEO Fresh Facility

Dbaj o środowisko razem z nami

Poznaj szczegóły naszej oferty

    * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu usług własnych Fresh Office Poland sp. z o.o Czytaj więcej

    * - wymagane pola