Porównanie warunków współpracy z firmami sprzątającymi

Każdy przed wyborem firmy sprzątającej zastanawia się, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Chcielibyśmy przedstawić kilka istotnych punktów, na które warto spojrzeć przed rozpoczęciem współpracy z nowym usługodawcą. Porównaj oferty dostępne na rynku i wybierz opcję dopasowaną do potrzeb Twojego obiektu!

Oferta na rynku jest szeroka, przy zbieraniu wycen, klient bywa zalany różnie sformułowanymi ofertami, przez co zestawienie rynkowych propozycji nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jak do swojej oferty podchodzi zespół Fresh Facility? Co warto wziąć pod uwagę w trakcie porównywania firm? Poznaj najważniejsze punkty i odbierz gotową do druku checklistę w formacie PDF.


Transparentność umowy, klauzule poufności (NDA)

Uważamy, że transparentność warunków współpracy i bezpieczeństwo naszych klientów jest najważniejsze, dlatego przed rozpoczęciem usługi omawiamy i podpisujemy umowę, w której jest wszystko zawarte o usłudze jak też poufności (NDA) oraz RODO. Wśród naszych klientów znajduje się wiele firm z branży IT, Kancelarii prawnych oraz Instytucji publicznych. Istotne dla nas jest ich poczucie bezpieczeństwa, dlatego jesteśmy otwarci na podpisywanie klauzul NDA.

 

Ubezpieczenie OC (minimum 1 mln)

Kolejnym zabezpieczeniem jest posiadana przez nas polisa OC. Chcemy chronić Państwa obiekt przed nieprzewidywalnymi sytuacjami losowymi. Mamy jedne z najwyższych ubezpieczeń do 1 mln zł.

 

Płatność na podstawie Faktury VAT

Usługę rozliczamy się na podstawie wystawionej przez nas faktury VAT. Fakturę można wrzucić w koszty uzyskania przychodu oraz odliczyć podatek VAT. Nie musisz martwić się o formalności.

 

Szczegółowy zakres usług - elastyczność w działaniu

Podczas ustaleń na początkowym etapie zapisujemy ramowy zakres usług sprzątania, Natomiast w praktyce podchodzimy do niego elastycznie. Nie trzymamy się sztampowo poszczególnych częstotliwości, jeżeli widzimy, że zachodzi potrzeba wykonania poszczególnej czynności - wykonujemy ją od razu.

Elastyczne godziny wykonywania usługi (według potrzeb Klienta)

Godziny startu usług porządkowych ustalane są przed rozpoczęciem współpracy, indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

 

Referencje oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z obecnymi klientami

Do oferty zawsze dołączamy referencje z wykonanych prac dla naszych klientów. Niektórzy z nich udostępnili swój numer telefonu, aby móc zapytać jak układa się współpraca z firmą Fresh Facility.

 

Dobranie specjalistycznych środków i sprzętu przez technologa do występującej powierzchni na obiekcie (wliczone do abonamentu)

Od dłuższego czasu współpracujemy z renomowaną niemiecką marką środków - Buzil. Przed startem usługi dokładnie analizujemy obiekt, do którego będziemy dostarczać usługi. Wspólnie z technologiem z firmy Buzil dobieramy specjalistyczne środki czystości tak, aby zachować powierzchnie w dobrej kondycji na lata. Za pomocą dobrze dobranych środków jesteśmy w stanie doczyścić istniejące podłoże oraz nadać mu drugiego życia. Korzystamy tylko z profesjonalnego sprzętu, renomowanych firm. Wiemy, że dobrze dobrane środki czystości oraz sprzęt dadzą pożądany efekt.

 

Możliwość wyboru ekologicznych środków czystości

Na życzenie klienta, jesteśmy w stanie świadczyć usługę ekologicznymi środkami czystości Ekologiczne biuro - nie wiesz jak zacząć?

Jako firma sprzątająca możemy pomóc Office Managerom we wdrożeniu bardziej ekologicznego podejścia w zarządzaniu przestrzenią biurową. Dysponujemy atestowanymi środkami czyszczącymi i posiadamy wiedzę branżową, która pomoże ułożyć prowadzenie biura w nurcie ECO. 

 

Usługi dodatkowe: pranie wykładzin, mycie okien, ozonowanie, sprzątanie generalne, specjalistyczne usługi (polimeryzacja, zabezpieczenie kamienia naturalnego etc.)

 

Staramy się, aby wachlarz naszych usług porządkowych był kompleksowy, dlatego oprócz usługi sprzątania abonamentowego oraz generalnego oferujemy maszynowe pranie wykładzin, mycie okien, dezynfekcję za pomocą ozonowania. W skład naszych usług wchodzi również serwis klimatyzacji oraz polimeryzacji nawierzchni. Pomagamy w przeprowadzce do nowego biura ⇒ przeczytaj więcej 

 

Dezynfekcja przy każdej wizycie wliczona w abonament

Standardem w naszej firmie jest dezynfekcja newralgicznych miejsc przy każdej wizycie naszego personelu. Chcemy chronić naszych klientów przed zarazkami i bakteriami, dlatego zawsze ta czynność jest wliczona w kosz miesięcznego abonamentu.

 

Zamawianie i refakturowanie art. higienicznych i biurowych

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostarczać artykuły higieniczne oraz biurowe, Rozliczamy je na podstawie refaktury. Współpracujemy ze sprawdzonymi hurtowaniami. Pomagamy Office Managerom w płynnym zarządzaniu biurem.

 

Opieka nad obiektem przez Koordynatora

Do każdego klienta przypisany jest koordynator, który sprawuje piecze nad Państwa obiektem. Zaletą naszych Koordynatorów jest stały kontakt, szybkość reakcji oraz ściągnięcie z Państwa obowiązku zamawiania środków chemicznych, sprzęty czy artykułów higienicznych.

 

Wdrażanie i szkolenie personelu przez Koordynatora

Przed rozpoczęciem usługi Koordynator dobiera personel, który będzie świadczył usługi u Państwa. Osoba wykonywująca usługę jest szkolona z technik sprzątania, znajomości oraz dozowania środków czystości, oraz używania odpowiedniego sprzętu. Koordynator odpowiada również za znalezienie zastępstwa i przeszkolenie w przypadku choroby, urlopu lub innej sytuacji losowej osoby sprzątającej.

 

Legalnie zatrudniony personel

Każdy z naszych pracowników jest legalnie zatrudniony na podstawie umowy. Pracownicy podpisują dodatkowo regulaminy pracy w naszej firmie, tak aby klient czuł się bezpiecznie.

 

Dwuetapowy system badania jakości - kontrola Koordynatora i Audyt Managera

Stosujemy dwu etapowy system kontrolowania personelu. Pracę wykonane przez osoby sprzątającej sprawdza Koordynator. Manager wykonuje audyt, tak aby usługi wykonane przez nas były zawsze na wysokim poziomie.

 

Możliwość testowego sprzątania

Nie boimy się wyzwań. Znamy naszą wartość, dlatego na życzenie klienta możemy wykonać testowe sprzątanie. Klient może sprawdzić, jak wygląda nasza usługa przez miesiąc bez zobowiązań. Nie wymuszamy podpisywania długoterminowych umów. Po okresie testowym klient może podjąć świadomą decyzję czy chce kontynuować współpracę. 

Przy wyborze firmy sprzątającej zawsze warto zwrócić uwagę na rekomendacje i opinie klientów. Jako firma Fresh Facility jesteśmy nastawieni na długofalowe relacje biznesowe, dzięki czemu na życzenie klienta jesteśmy w stanie przedstawić referencje od naszych klientów. 

 

Opracowanie: Arkadiusz Cholewa, New Business Manager Fresh Facility