Sprzątanie biur cena za m2

sprzątanie cena za m 2

Szacowanie kosztów sprzątania biura powinno uwzględniać kilka decydujących czynników. Kluczowy jest czas sprzątania. Koszty pracy ludzkiej to największa składowa całości usługi. Jak wyceniamy sprzątanie biur - cena za m2? Fresh Facility realizuje usługi nawet od 2,5 zł za m2. Inaczej wyceniane jest sprzątanie biur, które metrażem nie przekraczają 300 m2. Tutaj wycena zaczyna się od 4 zł/m2. Na cenę sprzątania wpływa także sam typ usługi. Inaczej wyceniania będzie usługa jednorazowa, inaczej kalkulowane jest sprzątanie abonamentowe. Jednorazowe sprzątanie biura nie może być wycenione niżej niż 200 zł netto. 

 

 

sprzątanie biur cena za m2

 

Cena za m2 w usłudze abonamentowej

 

W usłudze abonamentowej kluczowa jest częstotliwość sprzątania (codziennie, kilka razy w tygodniu, raz w tygodniu, 2 razy w tygodniu).  Sprzątanie biura o małej powierzchni około 100 m2 z częstotliwością 1 raz w tygodniu to koszt od 800 zł miesięcznie. W ramach wykonywania usługi wystawiane są faktury VAT. 

 

O kwocie decyduje także zakres czynności. Wszystkie czynności przekraczające ustalony zakres będą liczone dodatkowo. Usługi dodatkowe (m.in. pranie wykładzin, odkurzanie wykładzin, mycie maszynowe, pranie foteli biurowych, ozonowanie, polimeryzacja posadzek, mycie okien) wyceniane są oddzielnie. Kompleksowe sprzątanie będzie kosztować więcej. Ozonowanie biura wykonywane jest już od 3 zł za m2. Tak też w przypadku tradycyjnego mycia okien, jedno okno wycenianie jest od 25 zł netto za okno. W przypadku witryn do 3 metrów jest to 5,5 zł za m2. Firma sprzątająca może szybko zorganizować usługę dodatkową. Jeśli interesuje Cię szczegółowy cennik usług, zapytaj o wycenę dla swojego obiektu. Godziny pracy Pań sprzątających mogą być dostosowanie do potrzeb, wybierz częstotliwość do trybu funkcjonowania biura. Działamy w głównych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice.

 

Dlaczego m 2 nie są najważniejsze?

 

Podejście do sprzątania biur i ceny za m2 może być zgubne. Nie zawsze metraż jest najważniejszy.  Na wycenę sprzątania biura składa się metraż, ale też ilość powierzchni w tym kuchni i łazienek. Te pomieszczenia wymagają więcej uwagi i innych specjalistycznych środków do sanitariatów, dlatego im więcej pomieszczeń tego typu, tym cena będzie wyższa. Metraż, ilość pomieszczeń, ale też ilość osób funkcjonujących na danej przestrzeni rzutuje na cenę. Kuchnię o takim samym metrażu sprząta się inaczej jeśli powierzchnia jest użytkowana przez 5, a inaczej kiedy przez 15 osób. Przy wycenie zwracamy też uwagę na typ posadzki. 

Szklane drzwi i witryny również mają znaczenie. Zwracamy uwagę na materiały trudne w utrzymaniu, takie jak np. poliwęglany. Ceny kształtują się też w kontekście powierzchni występujących w danym biurze. W czasie pandemii dezynfekcja wliczona jest w koszt usługi sprzątania biura. Przykładowa zakres wliczony w wycenę sprzątania biur raz w tygodniu. Oferujemy pełny pakiet. Przy pełnej usłudze Twoje biuro będzie zadbane od A do Z. Możesz liczyć wyłącznie na doświadczonych pracowników. Zobacz, jak wygląda przykładowy zakres prac.

 

Kuchnia

Mycie podłóg i posadzek (kuchnia)
Opróżnianie koszy, wymiana worków oraz wynoszenie śmieci do kontenerów
Czyszczenie koszów na śmieci z odpadów biologicznych
Wkładanie naczyń do zmywarki oraz opróżnianie zmywarki
Czyszczenie zmywarki
Mycie, przecieranie blatów i zlewów w kuchni
Przecieranie stołów
Uzupełnianie: ręczników papierowych, mydła w płynie, płynu do mycia naczyń
Mycie kuchenek mikrofalowych
Mycie ekspresów (opróżnianie komór, czyszczenie rurki do mleka, pocieranie z zewnątrz)
Obsługa ekspresów (odkamienianie, funkcja płukania mleka)
Przecieranie parapetów wewnętrznych
Przecieranie frontów szafek
Mycie wewnątrz szafek kuchennych
Opróżnianie lodówki
Mycie lodówki
Mycie i przecieranie przestrzeni: za ekspresem, za kuchenką mikrofalową, na lodówce
Mycie kratek wentylacyjnych
Mycie lamp
Mycie okapów
Mycie piekarników

 

Miejsca Sanitarne

 

Mycie podłóg i posadzek
Dezynfekcja i mycie toalet (muszle, umywalki, armatura)
Mycie i odkamienianie umywalek
Przecieranie dozowników na mydło, suszarek do rąk, pojemników na papier toaletowy
Mycie luster
Uzupełnianie: ręczników papierowych, papieru toaletowego, mydła w płynie, płynu do mycia naczyń
Opróżnianie koszy, wymiana worków oraz wynoszenie śmieci do kontenerów
Doraźne utrzymywanie czystości koszy na śmieci
Mycie glazury w łazienkach

 

 

Pomieszczenie biurowe/ open space

 

Odkurzanie lub zamiatanie podłóg
Odkurzanie pod szafkami pod biurkowymi
Opróżnianie koszy, wymiana worków oraz wynoszenie śmieci do kontenerów
Przecieranie kurzu (blaty, biurka, stoliki, szafki)
Przecieranie zabrudzonych widocznych miejsc na szklanych drzwiach
Przecieranie kurzu z plastikowych części telewizorów i komputerów
Przecieranie kontaktów, włączników prądu, listew przypodłogowych, skrzynek, gaśnic
Mycie i przecieranie drzwi wewnętrznych
Przecieranie i mycie drzwi wejściowych do biura
Mycie i przecieranie nóg stołów
Odkurzanie lub przecieranie trudno dostępnych miejsc: framugi drzwi, wnęki, wieszaki, kinkiety, wysokie szafki
Odkurzanie krzeseł oraz przecieranie elementów plastikowych oraz metalowych
Zbieranie naczyń z biurek
Podlewanie kwiatów
Przecieranie tablic

 

Interesują Cię opinię innych klientów? Sprawdź nasze referencje.

 

Wycena części wspólnych biurowców

 

Cennik usługi sprzątania kształtowany jest w odniesieniu do różnych czynników. Metraż jest kluczowy w przypadku obsługi dużych biurowców, gdzie występują ciągi komunikacyjne, hole, klatki schodowe, windy. Przy dużych metrażach konieczne jest wprowadzenie maszyn na dany obiekt. Jak wygląda czyszczenie powierzchni? Mopowanie powierzchni 2000 tysięcy m2 jet pracochłonne i  zupełnie nieefektywne. Urządzenie I-mop XXL wyczyści powierzchnię 100m2 w 5 minut, gdy przy użyciu tradycyjnego mopa osoba sprzątająca będzie czyścić tę samą powierzchnię przez 55 minut* (źródło: https://i-teampolska.pl/i-mop/). Dzięki wykorzystaniu nowych technologii świadczymy usługę na wysokim poziomie. Jeśli zależy Ci na jakości skontaktuj się z nami. Oferujemy usługę dla małych i większych biur. Sprawdź, jak możemy pomóc.

 

Droższe względem tradycyjnego sprzątania biura jest też sprzątanie z wykorzystaniem ekologicznych środków. Tutaj do usługi tradycyjnego sprzątania należy doliczyć około 20%. Do sprzątania ekologicznego stosowana jest linia Buzil Planta Cleen na bazie rozcieńczonych polimerów z certyfikatem ekologicznym. Środki czystości są atestowane i w pełni bezpieczne.

 

źródło: buzil.shop.pl

 

Oczywiście nawet najlepsze maszyny nie zastąpią doświadczenia i umiejętności przeszkolonego personelu. Prowadząc rekrutacje zwracamy szczególną uwagę na to, jakie osoby zatrudniamy. Dysponujemy siecią ponad 50 pracowników, każdy z nich jest zatrudniony w pełni legalnie. Dbamy o ubezpieczenie i prawa zdefiniowane w kodeksie pracy. Nasza usługa sprzątania biur to przede wszystkim LUDZIE, których wysoko cenimy.  Darzymy ogromnym szacunkiem naszych pracowników dlatego pracują u nas „Panie Sprzątające”, a nie „sprzątaczki”.

 

Co wliczane jest w cennik sprzątania biur?

 

W cenę sprzątania biura za m2 oprócz kosztów personelu sprzątającego wliczamy: 

  • profesjonalne środki czystości posiadające wszelkie wymagane atesty, dopasowane do danej powierzchni, stale współpracujemy z marką Buzil, korzystamy z wiedzy technologa ds. utrzymania czystości, który dobiera środki nawet do najbardziej wymagających powierzchni
  • pracę koordynatora obiektu, który zarządza personelem sprzątającym, prowadzi wdrożenie na obiekt
  • szanujemy prawa pracowników - tylko legalnie zatrudniony personel
  • rozbudowana sieć pracowników, którzy w razie sytuacji losowej zastępują nieobecnego pracownika - ciągłość wykonanej usługi
  • profesjonalny sprzęt potrzebny do wykonania usługi zgodnie z wykazem  
  • kontrola Audytora Wewnętrznego (kontroluje pracę personelu i Koordynatora)
  • indywidualny zakres prac dostosowany do lokalu

 

sprzątanie m2

Część firm sprzątających błędnie ustala ceny na podstawie stawek obowiązujących w okolicy. Niektórzy nawet decydują się na cenowe przebijanie konkurencji, aby zdobyć jak najwięcej klientów. Granie ceną może mieć jednak realne konsekwencje, na których straci firma, jak i klienci. Realizując usługi na terenie kilku miast w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach zauważamy różnorodność cenową, definiowaną przez lokalne warunki rynkowe. Rynek usług sprzątania jest konkurencyjny, ale my stawiamy przede wszystkim na jakość. Dbamy o dobór środków i konserwację powierzchni tak, żeby czystość była zachowana jak najdłużej. Sprzątanie powierzchni trudnych to nasza specjalność. Koordynator wsłuchuje się w indywidualne potrzeby i jest w stanie ułożyć harmonogram pracy. Usługę sprzątania realizujemy kompleksowo.

 

Jeśli chcesz porozmawiać z naszym ekspertem o cenniku sprzątania zostaw nam swoje dane - oddzwonimy! Bądź zadzwoń na podany w kontakcie numer telefonu.