Case Study

Usługa utrzymania czystości dla Sii w Katowicach

Klient

Sii jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierskich w Polsce. Firma realizuje różnorodne projekty technologiczne dla
wiodących polskich i międzynarodowych firm. Sii w 2006 roku
przekształcił się z małego jednoosobowego start-upu w solidne przedsiębiorstwo z oddziałami w całej Polsce. Jako Fresh Facility świadczymy usługi porządkowe na terenie przestrzeni biurowej w katowickim oddziale Sii.

Usługa

W dostarczaniu usług porządkowych, skupiamy się na:

Biurowiec KTW

Wyzwania:

0
m2 sprzątanej powierzchni
0
Panie sprzątające
0
czyszczonych biurek

Korzyści dla klienta

Podajniki

Rozwiązaniem na problem małej powierzchni schowka było wdrożenie niestandardowych podajników na ręczniki papierowe. Zamontowane dozowniki do ręczników papierowych są wysoko funkcjonalne, mieszczą 5 bind ręczników (po 410 każda). Dzięki tak skompresowanym ręcznikom nie muszą być one przechowywane w schowku. To 250% większa pojemność niż standardowy ręcznik dozowania. Instalacja modułów na ręczniki do zabudowy trwała krócej niż 5 minut.

Rozwiązaniem, które może przynieść oszczędność dla klienta są dozowniki z serwetkami na stół. To alternatywa dla tradycyjnych ręczników papierowych.

“Współprace z Sii w Katowicach rozpoczynaliśmy w wersji okrojonej tzw. covidowej w związku z niewielką liczbą
pracowników w biurze. Krok po kroku ją rozszerzamy odpowiadając na bieżące potrzeby klienta i dynamicznie zmieniającą się sytuację.”

Michał Zawada
Dyrektor Zarządzający Fresh Facility

dozownik-z-serwetkami-na-stol-fresh-facility

Ekologiczne sprzątanie

Środki czystości Planta ®

“Kompleksowe wyposażenie firmy w produkty higieniczno – czystościowe to dopasowanie rozwiązań do warunków
metrażowych klienta. W montażu podajników uwzględniamy nie tylko częstotliwość użytkowania, ale także optymalizację pracy osób sprzątających.”

 

Adam Borys
Key Account Manager

tork-think-ahdead-logo

W całym obiekcie stosujemy wyłącznie środki z certyfikatem ECOLABEL. Marką środków czystości z jakiej od lat głównie korzystamy to niemiecka firma Buzil, która od 110 lat opracowuje innowacyjne środki czyszczące. Z długiej tradycji firmy wywodzi się dążenie do jak najlepszego połączenia ekologii i ekonomii. Rezultatem tej filozofii jest między innymi ekologiczna edycja Planta®. Środki z tej linii są biodegradowalne, nie zanieczyszczają ścieków , produkty wolne od glikolu butylenowego, którego proces powstawania jest ogromnym zagrożeniem dla wód i stworzeń, które w nim żyją, nie zawierają mikroplastików. Nie przyczyniają się do podnoszenia poziomu fosforanów w wodach gruntowych, opakowanie podlega recyklingowi, środki zawierają mniej substancji perfumujących.

NDA - ochrona danych klienta

Każda osoba wchodząca na teren obiektu i sprzątająca bądź nadzorująca zobowiązana jest do podpisania dokumentu NDA.

Identyfikacja pracowników

Personel wyposażony jest w dedykowane uniformy z logiem firmy, co pomaga klientom w identyfikacji naszych pracowników. Koordynator wyposażony jest też w identyfikator z imieniem, nazwiskiem, nazwą firmy i zdjęciem. Takie identyfikatory ułatwiają identyfikacją personelu przez pracowników ochrony.

Świadczenie usługi w godzinach nocnych

Jako serwis sprzątający dostosowujemy się do rytmu pracy biura. Organizujemy sprzątanie wtedy, kiedy jest to potrzebne także po imprezach firmowych. Planujemy harmonogram w rytmie spotkań zespołu. Kultura organizacji Sii w dużej mierze opiera się na regularnych integracjach i spotkaniach pracowników po godzinach. Jesteśmy w stanie zapewnić usługę, tak aby pracownicy zaczęli od rana pracę w czystych przestrzeniach.

Koordynator

Za koordynację obiektu odpowiada Klaudia Orzechowska, która specjalizuje się w doradztwie w kwestiach ochrony środowiska, dba o ekologiczne sprzątanie biur i optymalizowanie zużycia chemii. Klaudia nadzoruje pracę zespołu sprzątającego, uczestniczy w procesie zamawiania środków i
organizacji zastępstw. Na bieżąco bada potrzeby klienta i zajmuje się organizacją usług dodatkowych.


Klaudia Orzechowska
Koordynator Operacyjny Fresh Facility

Serwis lunchowy

Realizowany w godzinach 13-15. Sprzątamy po posiłkach, ogarniamy kuchnię, pojemniki po jedzeniu, mikrofalówki, zmywarkę i przygotowujemy pomieszczenia na resztę dnia. Lunch to najbardziej intensywny moment, bieżące sprzątanie pomaga w utrzymaniu czystości i komfortu pracowników.

Magnesy na whitebordy

Rozumiemy, że zapiski na whitebordzie mogą mieć kluczowe znaczenie. Współpracując z Sii przygotowaliśmy magnesy do oznaczania tablic, która tablica powinna być zmyta, a która zawiera znaczące zapiski na kolejne spotkanie. To niejako sygnalizacja świetlna dla naszych pracowników – myć/ nie myć

Manager
Operacyjny

Łukasz sprawuje kolejną linię kontroli. Zarządza oddziałami w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Z
branżą usług porządkowych związany od 10 lat. Posiada doświadczenie w zarządzaniu usługą sprzątania na obiektach hotelowych, galeriach handlowych oraz biurowcach. Czynny praktyk zawodu, wykonuje usługi prania
wykładzin i gruntownego doczyszczania powierzchni.


Łukasz Radzikowski
Manager Operacyjny Fresh Facility